MY DZISIAJ !!
W maju 1936 r. został zmieniony profil zakładu, kiedy to otwarta została ochronka dla dzieci przedszkolnych z pobliskich miejscowości. Pięć lat później, czyli od 1941 r. zaczęto przysyłać dzieci na stałe. Był to początek Domu Dziecka w Tuligłowach. Z biegiem czasu konieczność życiowa dyktowała inne potrzeby i stąd 1 września 1955 r. na wniosek Kliniki Dermatologicznej w Lublinie przekształcono Dom Dziecka w Izolatorium Przeciwgrzybicze.
Taki profil placówki przetrwał do 1991 r., kiedy utworzono tutaj Zakład Leczniczo-Wychowawczy o profilu dermatologicznym. Zatem Ośrodek w Tuligłowach stał się dla dzieci drugim domem i szkołą. Na terenie Zakładu prowadzony był oddział przedszkolny, szkoła podstawowa oraz gimnazjum. Pracownicy Ośrodka – siostry zakonne oraz personel świecki – dokładały starań, by pacjenci powracali do pełni zdrowia. Z czasem zamknęła się karta historii Zakładu Leczniczo-wychowawczego a otworzyła druga – historia opiekuńczo-wychowawczej misji Sióstr Służebniczek w Tuligłowach.
W październiku 2004 r. powołany został do istnienia Niepubliczny Zespół Placówek Opiekuńczo-wychowawczych, którego zadaniem jest sprawowanie całodobowej opieki nad dziećmi od urodzenia do lat osiemnastu.
Dnia 01.03.2012 r. została otwarta nowa placówka pod nazwą: „Placówka Rodzinna im. s. Longiny Trudzińskiej”, która zapewnia opiekę i wychowanie 8 dzieciom w różnym wieku.
Od 24.04.2013 r. została również otwarta „Placówka Rodzinna im. św. Józefa”, która podobnie jak poprzednia placówka zapewnia opiekę i wychowanie 8 dzieciom w różnym wieku.
Od 1.01.2021r.powstała kolejna 14 osobowa placówka opiekuńczo-wychowawcza „Dom im. s. Leonii Nastał”
Tak więc obecnie w Tuligłowach prowadzone są cztery placówki w których łącznie może przebywać od 44 do 48 dzieci.
Misja Sióstr realizowana w tuligłowskich domach była i jest zgodna z duchem bł. założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Edmunda Bojanowskiego i patrona Naszego Domu. Polecił On swoim siostrom, jako chryzmat opiekę nad dziećmi, ubogimi i chorymi.